Photo Rating Website
Index ati x800 atomuwki at tabari ati rage xl
zaświadczenie kierowcy

aaaablack-suitaaaa

Temat: Praca na zestawie ciężarowym bez umowy o prace
...różowo. dla nich masz jechać w/g przepisów, spełniać wymagania prawa o ruchu drogowym, ustawy o transporcie i mieć zabezpieczony ładunek, a o resztę martw się sam... jeżeli będziesz miał przy sobie zaświadcznie o spełnieniu warunków (co jest spełnieniem ustawy o transporcie drogowym) będzie wszystko OK, nie musisz mieć umowy o pracę, poza tym jeżeli mój kierowca się rozchoruje, a potrzebuję ściągnąć auto, mogę wystawić takie zaświadczenie kierowcy nie będącym u mnie zatrudnionym. poza tym nawet jeżeli nie będziesz miał takiego zaświadczenia, ale tylko zaświadczenie od lekarza, psychotesty i kurs na przewóz rzeczy to dadzą Ci spokój. pytanie było o zatrudnienie, więc odpowiadam podczas kontroli na drodze nikt nie będzie Cię pytał o zatrudnienie.
Źródło: wagaciezka.com/viewtopic.php?t=24712Temat: Karta urlopowa
Zgodnie z nowymi przepisami wycofano tarczki urlopowe wprowadzając zaświadczenia od pracodawcy. Jednocześnie kierowca wyruszając w trasę musi posiadać tarczki za 2 ostatnie tygodnie i powyższe zaświadczenia. Więc jeśli wystawię zaświadczenie kierowcy że był na urlopie przez ostanie 2 tygodnie to nie potrzebuje on tarczek. Dopiero w czasie kontroli w firmie ITD wyłapałaby nieprawidłowości. Czy to poprawne rozumowanie?
Źródło: wagaciezka.com/viewtopic.php?t=10361


Temat: Zmiany w ustawie o czasie pracy kierowców
...2010 W dniu wczorajszym Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o czasie pracy kierowców oraz ustawy o transporcie drogowym, przedłożone przez ministra infrastruktury. Zgodnie z przepisami unijnym, znowelizowane przepisy przewidują obowiązkowe stosowanie nowego, rozszerzonego formularza zaświadczenia dotyczącego kierowców. Przedsiębiorca zajmujący się przewozem osób i rzeczy będzie wystawiał takie zaświadczenie kierowcy, gdy ten: * przebywał na zwolnieniu lekarskim; * korzystał z urlopu wypoczynkowego; * prowadził inny pojazd wyłączony z zakresu stosowania rozporządzenia (WE) nr 561/2006 lub umowy AETR; * miał czas wolny od pracy lub odpoczywał; * wykonywał inną pracę niż prowadzenie pojazdu; * pozostawał w gotowości do wykonywania pracy. Kierowca będzie musiał mieć takie zaświadczenie, aby móc je okazać na każde żądanie...
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=4430black-suit

Designed By Royalty-Free.Org