Photo Rating Website
Index ati x800 atomuwki at tabari ati rage xl
zabezpieczenie przed wzrostem napięcia

aaaablack-suitaaaa

Temat: Jak zabezpieczyć urządzenia jeśli gniazdka są bez uziemienia
Metoda podana przez kolegę any 56 jest błedna. Zwlaszcza w sieci TN-C.Szanowny kolego any 56 - jeszcze musisz solidnie poduczyć się elektryki. Tak robią to kompletni laicy. Dla laika wszystko jedno co i do czego podłączy. Fachowcy robią połączenia inaczej. Jeszcze trzeba zmierzyć SWZ. Bez tego zerowanie moze nie działać prawidłowo. Zabezpieczenie przed wzrostem napięcia. Jedyny sposób to założenie szybkiego kontrolera napiecia fazowego. Po załączeniach napięć pojawiają się w sieci stany nieustalone. Nie mylić przepięć ze wzrostem napiecia. Poprzez pojecie przepięć, w ochronnikach przeciw-przepieciowych rozumie się tylko i wyłącznie bezpośrednie uderzenie pioruna w instalację NN. Bronek
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1508869.htmlTemat: Zasilacz, konsultacja :)
...tego napięcia, to scalak próbuje je podnieść do właściwego poziomu - efektem jest wzrost pozostałych napięć ponad dopuszczalne wartości. Praktycznie jeśli nic się nie spali (szczególnie dioda prostownicza na +5V) to napięcie +12V może dojść nawet do 20-25V. Żaden dysk tego nie wytrzyma, na szczęście takie rzeczy zdarzają się niezbyt często. Normalnie napięcie rośnie do 13-15V, potem z zasilacza idzie dym. Nieco droższe zasilacze mają zabezpieczenie przed wzrostem napięcia +12V (wyłączają się przy jakiejś wartości, przeważnie około 12,8-13V). --- AT
Źródło: forum.purepc.pl/index.php?showtopic=47236


Temat: Fortron Fsp350-60tha-p
...5V, według ciebie Jakieś uzasadnienie? czy tylko przypierdalasz sie tak bezinteresownie? Większość nowych konstrukcji zasilaczy nie jest przewidziana do dużego obciążenia na linii +5V ponieważ nie wymagają tego nowe płyty główne. Typowo projektowane są pod rozklad obciążenia 70/30 (12V / 5V), co w tym przypadku powoduje że uklady regulacji nie są w stanie utrzymać napięcia 12V na poziomie zgodnym z normą ATX. Przeciążenia niby nie ma, zabezpieczenie przed wzrostem napięcia wyjściowego nie zadziała (ustawione fabrycznie na 12,85 do 13,15V) ... a zasilacz nie działa tak jak powinien.
Źródło: forum.purepc.pl/index.php?showtopic=146067


Temat: Budowa dużego akumulatora z ogniw li-ion 18x65
Jeśli jest 8 ogniw w szeregu to potrzeba 8 balanserów. Można ich nie używać ale należy się liczyć z tym, iż rozrzut parametrów (zwłaszcza, że są to używane akumulatory) spowoduje z czasem uszkadzanie się pojedynczych cel. Zadaniem jego jest zabezpieczenie przed wzrostem napięcia powyżej określonej wartości (przeważnie 4.2V). To czy będzie do jedno ogniwo czy 6 (jak w tym przypadku chyba, że inny układ połączeń mam na myśli) połączonych równolegle nie ma znaczenia dla balansera. Końcowe napięcie wyniesie 8*4.2=33.6V a prąd który naładuje ten akumulator w 8 godzin powinien mieć wartość min. 1.5A.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1298329.html


Temat: Sharp 37DM23H - przetwornica próbkuje
TV odpalony, bruździł kondensator na wyjściu B+ ale to jeszcze nie to, problemem była dioda D724 ( R2M) włączona zaporowo między masę i B+. Jest to zabezpieczenie przed wzrostem napięcia, bez niej TV działa. Oczywiście założę jak tylko kupię bestię.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1522654.htmlblack-suit

Designed By Royalty-Free.Org